Mały sportowiec i jego dieta

Coraz częściej zapisujemy nasze dzieci do różnych sekcji sportowych lub klubów sportowych, aby mogły rozwijać swoje pasje: piłkarskie, tenisowe, akrobatyczne, taneczne, pływackie, etc. Jest to jak najbardziej dobra decyzja – niewątpliwie dzieci potrzebują dużo ruchu do prawidłowego rozwoju, wzrostu i bycia sprawnym.

Małe dziecko na wakacjach – instrukcja obsługi

Często na wakacje wybieramy się w piękne rejony, chcemy zwiedzić wiele ciekawych miejsc, pokazać dzieciom świat. Myślimy – to będą wspaniałe wakacje – tyle zobaczymy, poznamy nową kulturę, doświadczymy niezwykłych rzeczy, spróbujemy przepysznych potraw…

Wakacyjne lenistwo zamieńmy na wakacyjną aktywność

Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Wielu z nas myśli – w końcu nie będę musiał/ musiała nic robić. Czeka mnie błogie lenistwo na wczasach… Przyjrzyjmy się tej sprawie z bliska i sprawdźmy czy tego na pewno potrzebuje nasz organizm po całym roku siedzenia w biurze.

Aktywność fizyczna okiem dietetyka

Jak każdy wie, nie ma mowy o zdrowym stylu życia, jeśli aktywność fizyczna kuleje. Można prowadzić dziesiątki diet, kuracji oczyszczających, zabiegów pielęgnacyjnych, ale jeśli nie uprawiamy regularnie sportów to efektów możemy nigdy nie zobaczyć.

Bieganie wiosną

Pogoda nas nie rozpieszcza. Najpierw pół roku zimy a potem chwila lata i znów pogodowe-nie-wiadomo-co. Z bieganiem to jest tak, że albo się trenuje albo szuka wymówek. To drugie rozwiązanie prowadzi do tego, że nasze buty kurzą się w przedpokoju, oponki z zimowych nie zmieniają się na letnie (mówię o tych wokół pasa).