Bardziej fit w 7 dni

bardziej-fit-w-7-dni

Poniedziałek
Budź się powoli. Najlepiej jest się porządnie przeciągnąć, albo nawet pozwolić sobie na chwilę medytacji. Zamiast kawy z cukrem i mlekiem warto postawić na sok ze świeżych pomarańczy. Taki zastrzyk witamin doda nam energii na cały dzień i to w naturalny sposób.
Nie przechodźcie na katorżnicze diety. By zrzucić parę kilo wcale nie trzeba się głodzić! Najlepiej jeść mało ale regularnie, czyli 5 posiłków dziennie co 3 godziny. Dieta powinna też być urozmaicona i bogata w warzywa i owoce.

Wtorek
Nie dajcie się namawiać i udajcie się na spacer, rower, basen. Przebywajcie na świeżym powietrzu jak najwięcej, nawet w chłodniejsze dni. Przejdzie się do parku, pójdźcie nad rzekę. Czas wolny najlepiej jest spędzać poza domem, a już na pewno z dala od telewizora.

Środa
Denerwuje Was siedzenie w pracy? Często dla zabicia czasu podjadacie sobie lub wychodzicie na papierosa? Może warto przestawić się z tych złych nawyków na np… ćwiczenia brzucha w biurze? Kilka serii dziennie da oczekiwane efekty. Jak to zrobić? Wystarczy siedząc przy biurku napiąć mięśnie brzucha na 10 sekund, a następnie rozluźnić na 5 sek. i powtórzyć te czynności 10 razy. Następnie odpocząć. Za jakiś czas możecie powtórzyć serię. Dyskretnie, a jak pożytecznie!

Czwartek
W tak piękną pogodę jeżdżenie autobusem do pracy to niemal grzech. Co powiecie na spacer albo dojazd rowerem? Szybciej bo bez korków, a zawsze to miło złapać trochę słońca po drodze do pracy. Zamiast windy weźcie schody. Zaoszczędzicie czas na czekaniu, a do tego pięknie wyrzeźbicie pupę.

Piątek
Ploteczki z przyjaciółkami po pracy? Oczywiście! Może jednak zamiast na piwo warto udać się na… pilates czy jogę? Nic tak nie sprzyja ugruntowywaniu przyjaźni jak wspólne zainteresowania. Zamiast siedzieć pasywnie w barze, poskaczmy aktywnie na sali!

Sobota
Macie randkę? Znowu kino? Co powiecie na coś oryginalnego? Pójdźcie razem na kurs tańca, na ściankę wspinaczkową, czy pograć w tenisa. Zróbcie coś co lubicie i co wniesie powiew świeżości do waszych związków. Nie tylko spalicie trochę kalorii, lecz także podgrzejecie atmosferę w związku.

Niedziela
Niedziela to czas relaksu. Rozpieśćcie się! Co powiecie na basen? Pływanie, sauna, bicze wodne. Jak to brzmi? Pachnie wakacjami? Może warto pomyśleć też o masażach? Warto też pokusić się o masaże odchudzające, które przyśpieszą pozbywanie się zbędnych kilogramów.

Siedem dni. Tylko tyle potrzeba nam by odmienić swoje życie. Bez poświęcania dużej ilości czasu, pieniędzy, bez katorżniczych diet i wielkich wyrzeczeń. Krok po kroczku należy po prostu zmienić swoje małe nawyki. Drobne zmiany z naszej strony, to rewolucja dla naszych organizmów.