Czy istnieją produkty, które pomogą nam skutecznie schudnąć?

czy-istnieja-produkty-ktore-pomoga-nam-skutecznie-schudnac

Zarówno osoby, które „od zawsze” zmagają się z nadmiarem kilogramów, jak Ci, którzy walkę rozpoczęli niedawno, szukają skutecznych sposobów na schudnięcie. Często wydaje się nam, że zastosowanie tygodniowej diety lub zastosowanie suplementu rozwiąże problem.

Tymczasem nie istnieją żadne produkty, które bezpośrednio spalą naszą tkankę tłuszczową i spowodują spadek zbędnych kilogramów. Takie informacje możemy usłyszeć na reklamach środków „odchudzających”. Mimo, iż nasza świadomość w zakresie prawidłowej diety i stylu życia stale się zwiększa, nadal marzymy o tym, aby schudnąć bez stosowania zbędnej diety, najlepiej przy pomocy suplementów bądź tzw. naturalnych spalaczy tłuszczu.

Za powszechne znane produkty wspomagające spalanie kalorii uważa się przede wszystkim przyprawy takie: jak cynamon, chilli i imbir; owoce: grejpfruty, ananasy czy zieloną herbatę. Warto zauważyć, że mogą one jedynie WSPOMÓC walkę ze zbędnymi kilogramami, a nie spowodować ich utratę. Główną rolę w odchudzaniu odgrywa regularna aktywność fizyczna oraz prawidłowa dieta oparta o zdrowe nawyki żywieniowe.

Cynamon, chili, czarny pieprz, kardamon, kurkuma czy imbir to przyprawy, które przyspieszają przemianę materii. Warto je dodawać do potraw czy napojów, ponieważ ułatwią trawienie, nie spowodują jednak utraty już istniejącej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo cynamon zwiększa wrażliwość komórek na insulinę, co oznacza mniejsze i łagodniejsze wahania cukru we krwi. Gwałtowne różnice w stężeniu cukru (glukozy) powodują nadmierny apetyt (zwłaszcza na słodycze) oraz mogą prowadzić do powstawania chorób takich jak otyłość, cukrzyca czy insulinooporność.

Owoce taki jak grejpfrut czy ananas mają mnóstwo witamin i składników mineralnych, są źródłem błonnika pokarmowego, a także mają stosunkowo niewiele kalorii (zwłaszcza grejpfrut). To przede wszystkim błonnik stymuluje prace przewodu pokarmowego, przyspiesza przemianę materii oraz reguluję gospodarkę węglowodanową i tłuszczową organizmu. Natomiast potas pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu. Owoce mają działanie zasadotwórcze, obok warzyw powinny więc być podstawą naszej diety (nawet odchudzającej). Uwaga soki – zarówno grejpfrutowe, ananasowe jak i z pozostałych owoców – mają znacznie mniej błonnika pokarmowego niż świeże owoce, dlatego jeśli chcesz wypić napój, zmiksuj owoce zamiast je wyciskać lub kupować gotowe soki w kartonach.

Napojem, który także słynie z działania wspomagającego odchudzanie jest zielona herbata. Badania wykazują, że faktycznie ogranicza ona odkładanie się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Warto zastępować nią herbatę czarną czy kawę, zwłaszcza jeśli pijemy jej za dużo. Zimą może być także zamiennikiem zimnych napojów i wody.

Dodając te produkty do codziennej diety, jednocześnie dbając o właściwe proporcje składników pokarmowych, odpowiednią wielkość oraz regularność posiłków możemy podnieść tempo swojego metabolizmu i ułatwić chudnięcie.