Jarmuż dla każdego

Choć mało popularny w Polsce cieszy się dobrą sławą w Europie Zachodniej, gdzie spożywa się go w postaci gotowanej oraz jako dodatek do surówek.

Fast food w domu

Czym są produkty typu fast food? Dla jednych to ostateczność, gdy nic innego nie ma w domu lub brak czasu „zmusza” do radykalnych rozwiązań, dla innych żywność, którą chętnie jedzą „od święta” a dla niektórych niestety codzienność…

Jak przyspieszyć tempo metabolizmu?

Często przy okazji stosowania diet, głównie odchudzających słyszymy pojęcie metabolizm, przemiana materii, tempo metabolizmu. Co to właściwie jest metabolizm i dlaczego tak istotna dla naszej sylwetki jest jego szybkość?

Apiterapia

Apiterapia to leczenie oraz profilaktyka chorób przy użyciu produktów pszczelich. Dawniej apiterapia dotyczyła tylko leczenia dolegliwości reumatycznych za pomocą jadu pszczelego, obecnie jednak termin ten wykorzystywany jest do szeroko pojętego leczenia przeróżnych chorób i to nie tylko jadem pszczelim, ale także produktami pochodzącymi od pszczół (zebranymi, wydzielonymi bądź przetworzonymi przez te owady). Produkty te to przede wszystkim: pyłek kwiatowy, miód nektarowy, propolis, pierzga, jad pszczeli, wosk pszczeli oraz mleczko pszczele.

Botwinka dla zdrowia i urody

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warzywa są świetnym źródłem składników odżywczych w tym witamin, składników mineralnych, błonnika pokarmowego oraz węglowodanów złożonych, mających pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Botwinka jest jednym z produktów, które mają szczególne właściwości zdrowotne.