Zapomniane warzywa cz. 1

Topinambur – zwany słonecznikiem bulwiastym, gatunek rośliny z rodziny astrowatych pochodzący z Ameryki Północnej. Rozpowszechniony jako roślina jadalna, pastewna i ozdobna...

Zapomniane warzywa cz. 2

Brukiew lub karpiel – roślina należąca do rodziny kapustowatych. Nie rośnie dziko, musi być uprawiana. Jest warzywem korzeniowym, powstałym w wyniku połączenia ze sobą kapusty liściowej i rzepy...

Analiza składu ciała

Jednym ze sposobów pozwalającym sprawdzić wpływ diety oraz poziomu aktywności fizycznej na nasze zdrowie jest analiza składu ciała, która bada przede wszystkim zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka. Analiza składu ciała (BIA) jest skutecznym narzędziem ułatwiającym jednoznaczne zdiagnozowanie nadwagi i otyłości.

Kiedy warto skorzystać z porady dietetyka?

Według statystyk na nadwagę i otyłość cierpi około 52% polskiego społeczeństwa. Ogrom wszechdostępnych diet cud oraz informacji o tym, jak się zdrowo odżywiać, sugeruje, iż samemu możemy poradzić sobie z tym rosnącym problemem.

Najczęstsze przyczyny nadwagi i otyłości

Bardzo często zaczynamy stosować diety odchudzające bez wcześniejszego przygotowania i wyeliminowainia na stałe swoich błędów żywieniowych. Sięgamy po przykładową dietę, stosujemy się do niej miesiąc- dwa, po czy wracamy do dawnych nawyków żywieniowych – tak powstaje efekt jojo i zwiększa się nasza frustracja oraz niechęć do stosowania diet.