Zielone warzywa według Sylwii Wiesenberg

Zdrowa kuchnia może być przyjacielem każdego. Gotowanie może być przyjemnością. Zdrowe odżywianie jest smaczne. Świeże, liściaste warzywa są inspirujące. Wspólne spędzanie czasu podczas gotowania to świetna zabawa. Tak można podsumować kolejne Zdrowe Warsztaty Kulinarne  zorganizowane przez markę Fit&Easy, podczas których Sylwia Wiesenberg zaprezentowała autorskie przepisy na Sałatki i inne zdrowe dodatki.

Cykl kulinarnych spotkań z Sylwią Wiesenberg jest doskonałym pretekstem do tego, aby poznać  sposób na świeże i urozmaicone menu. Jednak jego nadrzędną ideą jest popularyzowanie świadomości zdrowego odżywiania oraz prowadzenia aktywnego trybu życia – kluczowych elementów świetnego samopoczucia. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję do indywidualnych rozmów z Sylwią na temat jedzenia, tego skąd ambasadorka marki Fit & Easy czerpie inspiracje do tworzenia tak smacznych i różnorodnych przepisów oraz bliższego poznania programu Tonique.

Przez ponad 2 godziny uczestnicy warsztatów, pod czujnym okiem Sylwii oraz Roberta Wojnarowskiego, szefa kuchni restauracji Sowa i Przyjaciele, uczestnika ostatniej edycji programu Top Chef, przygotowywali najróżniejsze smakołyki. Wśród najciekawszych propozycji znalazły się m.in. pieczone labraksy, zielone musli na śniadanie, sałatka quinoa ze świeżymi daktylami i szpinakiem, a  także sezonowa sałatka z pieczonej dyni. Na deser Sylwia zapropnowała zdrowe muffinki z nasionami szałwii. Wszystkie te przepisy można znaleźć na naszej stronie.

Przepisy:

Zdrowe muffinki z nasionami szałwii
Śliwki pieczone
Pieczone Labraksy
Zieleń w Babie lato
Zielone musli na śniadanie
Sałatka quinoa ze świeżymi daktylami i szpinakiem
Roszponka i zapomniane gatunki pomidorów
Bakłażany z mieszanką sałat
Sałatka z pieczonej dyni

Spotkanie z ambasadorką marki Fit & Easy odbyło się w Centrum Domowych Inspiracji Bosch. Wśród uczestników warsztatów znaleźli się znani blogerzy i przedstawiciele mediów.