Wakacje z adrenaliną

wakacje-z-adrenalina

Czy należysz do osób, które w ciągu roku stale sobie obiecują, że od jutra zaczną ćwiczyć, biegać ... słowem być bardziej aktywnym? Niestety ciągle coś stoi na przeszkodzie, najczęściej własne lenistwo. W wakacje wszystko może się zmienić! Wakacje to czas kiedy łatwiej zacząć dbać o siebie!

Zamiast więc tradycyjnego wyjazdu nad morze i leżenia przez 2 tygodnie na plaży proponujemy wybrać aktywne wakacje. Można zorganizować je samemu – na pewno będzie taniej, ale też czeka nas więcej przygód. Poza tym nie wszystkie formy aktywności możemy sami uprawiać, w większości przypadków może okazać się konieczna opieka wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. Wtedy najlepiej skorzystać z ofert biur podróży, które na szczęście dostrzegły potrzeby klientów i oferują naprawdę ciekawe imprezy. A wybór jest bardzo szeroki i chyba każdy znajdzie coś dla siebie: spływ kajakowy, rejs jachtem po jeziorze czy morzu, wyprawa rowerowa po urokliwych zakątkach kraju lub za granicą, wakacje z jogą czy bardziej ekstremalnie – rafting, canyoning, wspinaczka górska, windsurfing, nurkowanie...

Najważniejsze by czynny wypoczynek był dostosowany do potrzeb i możliwości każdego z uczestników – wtedy wszyscy będą się dobrze bawić. Jeśli jedziecie z dziećmi wybierzcie taką formę aktywności, gdzie wszyscy będą czuć się bezpiecznie, a jednocześnie nikt nie będzie narzekał na nudę.

Po takich wakacjach nabierzecie sił witalnych, energii i wrócicie do domu z poczuciem, że wreszcie właściwie wykorzystaliście wolny czas. Na pewno będziecie je długo wspominać i być może zechcecie powtórzyć taką przygodę.

Pamiętajcie, planując wypoczynek wymagający pewnej sprawności fizycznej, należy wcześniej trochę poćwiczyć by niepotrzebnie nie narazić się na kontuzję.