Na skróty
Dietetyk radzi
Piramida żywieniowa seniora Piramida żywieniowa seniora
W 2018 roku Instytut Żywności i Żywienia opublikował Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób starszych. Wskazówki żywieniowe zostały zobrazowane w formie piramidy, która do złudzenia przypomina Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej opublikowaną w 2016 roku i skierowaną do całego społeczeństwa.
Sport
Mały sportowiec i jego dieta Mały sportowiec i jego dieta
Coraz częściej zapisujemy nasze dzieci do różnych sekcji sportowych lub klubów sportowych, aby mogły rozwijać swoje pasje: piłkarskie, tenisowe, akrobatyczne, taneczne, pływackie, etc. Jest to jak najbardziej dobra decyzja – niewątpliwie dzieci potrzebują dużo ruchu do prawidłowego rozwoju, wzrostu i bycia sprawnym. Musimy przy tym pamiętać, aby przy zwiększonej aktywności fizycznej dziecka zadbać o jego prawidłowe odżywianie.
Podróże kulinarne
Morskie opowieści Morskie opowieści
Pamiętacie, jak opowiadałam wam o słynących z długowieczności mieszkańcach japońskiej Okinawy i ich fioletowych ziemniakach? Dziś wybierzemy się znów na wyspę, by poznać bliżej inny sekret ich zdrowia. Jak wiadomo, Japończycy chętnie korzystają z zasobów oceanu. I wychodzą na tym znakomicie!