Na skróty
Dietetyk radzi
Szczęście na talerzu - czyli antydepresanty w naszym pożywieniu Szczęście na talerzu - czyli antydepresanty w naszym pożywieniu
Dieta zapewniająca dobry nastrój powinna być przede wszystkim pełnowartościowa. Nie ma tu miejsca na szybkie wypełniacze żołądka takie jak: słodycze, produkty typu fast food, czy wysokokaloryczne przekąski – są to produkty, które dostarczają pustych kalorii tzn. dużych ilości energii bez żadnych wartości odżywczych, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Dodatkowo dieta musi być bogata w produkty zapewniające utrzymanie odpowiedniego poziomu serotoniny w naszym organizmie.
Sport
Bieganie zimą - przydatne zasady Bieganie zimą - przydatne zasady
To, że za oknem pada śnieg nie powinno biegacza ani biegaczki zatrzymać w domu. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach i bieganie zimą będzie przyjemnością!
Podróże kulinarne
Takie figi Takie figi
Oszałamiają zapachem, kuszą słodyczą, pociągają kształtem. Jeśli mamy szczęście odwiedzać południe Europy, Kaukaz lub słoneczną Kalifornię akurat wtedy, gdy sezon na figi jest w pełni, wykorzystajmy to i jedzmy je na świeżo; gdy przyjdzie zima – sięgnijmy po suszone.