Na skróty
Dietetyk radzi
Tłuszcze w naszej diecie Tłuszcze w naszej diecie
Tłuszcz zaraz po węglowodanach i białku należy do podstawowych składników pokarmowych. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że tłuszcz jest niekorzystny dla naszego zdrowia. Jednak według najnowszych, poważnych badań, najbardziej korzystną dietą dla naszego organizmu jest niskotłuszczowa dieta z przewagą produktów roślinnych. Tłuszcze w diecie można podzielić na roślinne i zwierzęce. Ich skład zasadniczo różni się i na tej podstawie można stwierdzić czy są dla nas korzystne czy też nie. Tłuszcze znajdujące się w naszym pożywieniu składają się w głównej mierze z triglicerydów i kwasów tłuszczowych.
Sport
Bieganie jesienią Bieganie jesienią
Pada. Zimo. Ciemno. Jednym słowem jesień. Z pogodą nie wygramy. Trzeba się przyzwyczaić i tyle. Bieganie sprawia ogromną przyjemność niezależnie od pogody. Trzeba tylko wyjść z domu.
Podróże kulinarne
Mangostan Mangostan
Pośród mnogości kolorowych tropikalnych owoców na południowoamerykańskich targowiskach łatwo przeoczyć niepozorną, ciemnofioletową kulkę mangostanu. Owoc to niezwykły zarówno pod względem swego wyglądu, jak i właściwości oraz smaku, za sprawą którego mangostan zasłużył sobie na miano najsmaczniejszego owocu świata – niektórzy przyrównują go do gruszki, inni do ananasa.