Polskie superfoods – część 2

O polskich superfoods można dużo pisać, bo jest ich po prostu bardzo wiele. Mają też zalety są blisko, a przez to są tańsze i często dużo zdrowsze.

Polskie superfoods – część 1

W ostatnim czasie dużo mówi się o żywności tzw. superfoods. Superfoods w dużym skrócie oznacza produkty spożywcze, które mają bardzo wysoką wartość odżywczą, ale nie w energię, ale w składniki mineralne, witaminy lub inne związki mający korzystny wpływ na organizm człowieka.

Piramida żywieniowa seniora

W 2018 roku Instytut Żywności i Żywienia opublikował Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób starszych. Wskazówki żywieniowe zostały zobrazowane w formie piramidy, która do złudzenia przypomina Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej opublikowaną w 2016 roku i skierowaną do całego społeczeństwa.

Nietolerancja laktozy

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o szkodliwości mleka i przetworów mlecznych. Wydany został szereg publikacji dotyczący niemożliwości trawienia nabiału przez człowieka. Z drugiej strony mleka ma swoich wiernych fanów i ciągle słyszy się o tym, że jest źródłem wapnia, białka i wielu cennych składników. Jak to jest?

Anty-aging na talerzu

Anty-aging – bardzo modne i coraz bardziej popularne pojęcie w kosmetologii, ale czy sprawdza się ono również w dietetyce? Czy poprzez dietę możemy zatrzymać lub przynajmniej spowolnić procesy starzenia się organizmu? Okazuje się, że tak. Okazuje się także, że nawet najlepsze kremy czy serum z najwyższych półek na dużo się nie zdadzą, jeśli dieta jest śmieciowa i mało wartościowa.