Wszystko co powinieneś wiedzieć o pływaniu

wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-plywaniu

Zastanawialiście się kiedyś od kiedy człowiek pływa? Okazuje się, że już nasi przodkowie w starożytności posiadali tę umiejętność. Świadczą o tym m.in. rysunki sprzed 4 tys. z Asyrii, Libii, czy Egiptu, a także pamiętny zapis Platona: "kto ani czytać, ani pływać nie potrafi, ten urzędu państwowego nie może piastować".

O pozytywnych stronach pływania można mówić bez końca. Jest ono uważane za najbezpieczniejszą i najbardziej wszechstronną dyscyplinę sportu. Aktywność ta poprawia kondycję, proporcje naszego ciała, pomaga w walce z nadwagą i cellulitem. Ponadto dotlenia i uodparnia organizm, zwiększa jego wytrzymałość, poprawia krążenie, pracę serca i płuc, koryguje wady postawy, ujędrnia i wygładza naskórek.

Do uprawiania tego sportu warto zachęcać nasze dzieci już od małego. Wpłynie to dobrze na ich rozwój psychofizyczny. Pływanie hartuje i poprawia odporność młodego organizmu na infekcje i zakażenia, zalecane jest także w trakcie rehabilitacji.

Zalet pływania jest jak widać bez liku. To samo zdrowie, ale nie tylko. Jest to także najzwyczajniej w świecie doskonała zabawa!