Przegryzanie - czyli małe pokusy codzienności

przegryzanie-czyli-male-pokusy-codziennosci

Te drobne zachcianki - chipsy, batoniki, ciasteczka, czekają na każdym kroku. Łatwe do spożycia, nie wymagają przygotowania i są niesamowicie wciągające. Zwłaszcza, gdy siedzisz przed telewizorem apetyt na przegryzanie rośnie. Bezwiednie sięgasz po takie przekąski i zanim się obejrzysz pochłaniesz całkiem spore ilości pustych kalorii.

Jak sobie z tym radzić?

Jeśli już musisz podjadać to wybieraj zdrowe rozwiązania. Przede wszystkim zadbaj, by zamiast słodkich ciastek i mlecznej czekolady mieć zawsze w pogotowiu zdrowe warzywa, owoce, bakalie lub orzechy. Nie tylko zaspokoją głód, ale też dostarczą niezbędnych witamin i minerałów. Ale uwaga na bakalie i orzechy, które należy jeść w niewielkich ilościach. Są zdrowe i bogate w składniki mineralne, ale niestety też kaloryczne. Za to jeśli chodzi o warzywa, zwłaszcza surowe, to nie ma ograniczeń. Surowa marchewka, kalarepa, seler naciowy, ogórek, papryka czy liście sałaty są zawsze godne polecenia. Warzywa, podobnie jak owoce, zawierają szereg witamin, składników mineralnych, cenny błonnik i w dodatku nie tuczą. Dlatego można je bezkarnie podjadać przez cały dzień. 

Zdrowa przekąska ma służyć nie tylko zaspokojeniu apetytu, ale przede wszystkim powinna utrzymać tempo metabolizmu na stałym poziomie. W przeciwnym wypadku nasz organizm szykuje sobie zapasy i stąd powstaje rezerwa w postaci nadmiernej i niechcianej tkanki tłuszczowej.

Jako przekąskę na lunch czy deser polecane są  niskokaloryczne sałatki na bazie świeżych warzyw i owoców. Jako podstawowy składnik można użyć mieszanki sałat Fit&Easy, które są wygodne i proste w użyciu! Wystarczy wybrać jeden z czterech rodzajów mieszanek Fit&Easy (Active, Family, Party lub Weekend), wzbogacić o ulubione dodatki, polać lekkim sosem i smaczna sałatka gotowa. A dla miłośników Sałatki Cezar, najsłynniejszej sałatki świata, mamy dobrą wiadomość. Najnowszy produkt marki Fit&Easy umożliwi jej przygotowanie w zaledwie kilka minut.

Przekąski w formie lekkich sałatek to świetny pomysł na szybkie zaspokojenie głodu. W dodatku  nie odłożą się na biodrach i dostarczą niezbędnych wartości odżywczych.