Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 należą do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i są tzw. niezbędnymi nienasyconymi kawasami tłuszczowymi. Oznacza to, że człowiek nie posiada zdolności do wytwarzania kwasów NNKT, dlatego aby w pełni pokryć zapotrzebowanie organizmu na te składniki musi je dostarczać z dietą lub preparatami farmaceutycznymi.

Tłuszcze w naszej diecie

Tłuszcz zaraz po węglowodanach i białku należy do podstawowych składników pokarmowych. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że tłuszcz jest niekorzystny dla naszego zdrowia. Jednak według najnowszych, poważnych badań, najbardziej korzystną dietą dla naszego organizmu jest niskotłuszczowa dieta z przewagą produktów roślinnych. Tłuszcze w diecie można podzielić na roślinne i zwierzęce. Ich skład zasadniczo różni się i na tej podstawie można stwierdzić czy są dla nas korzystne czy też nie. Tłuszcze znajdujące się w naszym pożywieniu składają się w głównej mierze z triglicerydów i kwasów tłuszczowych.

Dietetyczne triki, które musisz poznać!

Nadwaga, a w konsekwencji otyłość to nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Otyłość jest bowiem chorobą. Obecnie mówi się już o epidemii otyłości na świecie, ale i w Polsce coraz młodsze osoby mają problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Jest to głównie spowodowane błędami żywieniowymi oraz niską aktywnością fizyczną.

Czy istnieją produkty, które pomogą nam skutecznie schudnąć?

Zarówno osoby, które „od zawsze” zmagają się z nadmiarem kilogramów, jak Ci, którzy walkę rozpoczęli niedawno, szukają skutecznych sposobów na schudnięcie. Często wydaje się nam, że zastosowanie tygodniowej diety lub zastosowanie suplementu rozwiąże problem.

Zjedz śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia – to stwierdzenie znane chyba każdemu. Zapewne zastanawia Was, dlaczego poranny posiłek jest tak istotny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu oraz jak powinniśmy go komponować? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.