Nopal, sekret meksykańskich zaułków

Meksyk to kulinarne królestwo. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że to ogromne miasto pozostaje w nieprzerwanym stanie wiecznej fiesty; dniem i nocą dymią uliczne piece, skwierczy mięso, pachną oszałamiająco przyprawy, góry warzyw i owoców piętrzą się na każdym rogu, a krępi sprzedawcy sprawnymi ruchami wyciskają z nich życiodajne soki.

Kombucha

Brzmi tajemniczo. Czy mieliście kiedyś okazję spróbować tego napoju? Jeśli gdzieś w podróży, w niebanalnej knajpie lub na przystanku Woodstock ktoś poczęstuje was tym napojem, nie wahajcie się zastąpić nim kolejnego piwa. Kombucha jest substancją niezwykle ciekawą, ma nietypowy rodowód, fantastyczny wpływ na organizm i na dodatek nieźle smakuje.

Mangostan

Pośród mnogości kolorowych tropikalnych owoców na południowoamerykańskich targowiskach łatwo przeoczyć niepozorną, ciemnofioletową kulkę mangostanu. Owoc to niezwykły zarówno pod względem swego wyglądu, jak i właściwości oraz smaku, za sprawą którego mangostan zasłużył sobie na miano najsmaczniejszego owocu świata – niektórzy przyrównują go do gruszki, inni do ananasa.

Cholesterol – fakty i mity

Wiele słyszy się o dobrym i złym cholesterolu, że jajka mają go dużo, ale wg najnowszych badań niekoniecznie trzeba ich unikać. Jest wiele mitów dotyczących cholesterolu, ale jedno jest pewne - coraz więcej osób ma zwiększony poziom tego składnika we krwi. Warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań i poznać podstawowe fakty dotyczące cholesterolu we krwi oraz tego występującego naszej diecie.

Zapomniane warzywa cz. 1

Topinambur – zwany słonecznikiem bulwiastym, gatunek rośliny z rodziny astrowatych pochodzący z Ameryki Północnej. Rozpowszechniony jako roślina jadalna, pastewna i ozdobna...